Többen teljesítettek kiemelkedően a Gyarmati kupán

A hétvégén rendezték meg Hódmezővásárhelyen a VI. Gyarmati kupát, melyen 28 egyesület mérettette meg magát, ebből a Hód Úszó SE a nyolcadik helyet szerezte meg. Az egyesület összes csoportja odatette magát és igyekezett a legjobbat kihozni a napból. Ez többeknek nagyon jól sikerült.

Csókay Miklós csoportjából 14-en vettek részt a Gyarmati Kupán. Az 57 indulásból a részidőkkel együtt 29 egyéni csúcs és 2 alapidő született. 3 db ezüstérmet és 4 db bronzérmet nyertek a tanítványok.

Ezüst: 50 és 100 pillangón Tót Emma; 200 pillangón Pászti Alex.

Bronz: 100 és 200 mellen Hollós Fruzsina; 50 mellen Tót Emma és 200 háton Tésik Zsófia.

„Kiemelném néhány tanítványom remek eredményét. Hollós Fruzsina fantasztikus teljesítményt nyújtott 200 mellen, hiszen két darab teljesen egyforma 100 méteres részidőt 1:41,27-re 1:41,28-at úszott. Továbbá Korsós Katalin 200 gyorson a csoportomból elsőként úszott 150-es részidőnél 2 percen belül. Tésik Zsófia a 2 héttel ezelőtti Vidék Openen úszott 200 vegyesen úszott remek idejét még 2 másodperccel meg tudta javítani. A 10 esztendős Pászti Alex élete első 200 pillangóján remek 3:25-ös idejével a dobogóra is fel tudott állni. Tóth Emma 50 és 100 pillangón remek idővel ezüst érmeket szerzett. Elismerésre méltó Kürtösi Zsófi (5,8 másodperc) és Kérdő Luca (3,2 másodperc) javítása 100 gyorson.

Következő megmérettetésünk a szentesi Óvodától az Olimpiáig elnevezésű verseny lesz." – értékelte a versenyt Csókay Miklós.

Legeredményesebben Mérai Janka (2011) szerepelt, aki 5 érmet szerzett. 100 m gyorson 2. 100 m mellen 2. 50m gyorson 3. 50m mellen 3. 50m háton 2. helyezett lett. Legfényesebb érmet, tehát aranyérmet szerzett Nagy Olivér (2011) 50 m gyorsúszásban. Élete első 100 m gyorsúszását 3. helyezésig vitte. Dobogós helyezést ért el még Szabó Marcell (2010) aki 100m háton csapott harmadikként a célba és 100 méteren is a pontszerző 4. helyen, és 50m háton az 5. helyen végzett. Pontszerzők voltak még a csapatból Lénárt Imre Bálint 100m gyorson 6. 100mellen 6. 50gyorson 5. Hamvas Réka 50 mellen 7. A csapat legközelebb Szentesen, majd Gyöngyösön áll rajthoz.

A béka és a delfin csoport sajnos a tervezett létszám felével tudott rajthoz állni, iskolai rendezvény és betegségek miatt. „A 14 fő, aki elindult a versenyen 31-szer állt rajthoz. Az idők tekintetében, a javítások és rontások aránya, most azt kell, hogy mondjam az edzéslátogatottság és az edzésmunka arányával volt egyenesen arányos. Ennek ellenére több egyéni csúcs is született.„ –kezdte az értékelést Bajusz Andi.

Ádándi- Kiss Gyula csoportjából is sokan szereztek jó eredményeket. Ugrai Panna most a mell számokban is elindult, pedig nem ez az erőssége. Nagy örömére ezek is jól sikerültek. 50 méter mellen első lett, 0,34:73-as idővel. 100 méter mellen 1,14:48-al ért célba, itt a második helyet szerezte meg. 200 vegyesen szintén bronzérmes lett 2,19:41-es idővel. Ellenfele három évvel idősebb, és így is csak fél másodpercet tudott ráverni Pannára.

Horváth Ákosnak 200 háton nem sikerült megúsznia a szintidejét. Kovács Zétény 50 méter pillangón javított, 100 gyorson szintén, 100 háton azonban elmaradt a várttól. Szabó Bence 100 gyorson szintén nem tudott javítani.

Képek: Bornemissza Péter
Forrás: oldalvonal.hu