Szőke Zita második helyen zárta a "B" döntőt 50 pillén

Csütörtökön is rajtkőre állt néhány vásárhelyi úszó a debreceni ob-n. Mutatjuk az eredményeket!

Batta Orsolya (NICS-HSÚVC) egyéniben 50 méter pillén volt érdekelt a nagydöntőben. Jó rajtot vett, azonban a fiatal versenyző végül a 8. helyet szerezte meg 23:18-as idővel. A számot Molnár Flóra nyerte, aki ezzel megvédte országos bajnoki címét.

A versenyszám kisdöntőjében a NICS-HSÚVC másik versenyzője, Szőke Zita is érdekelt volt. Ő végül 28:33-as idejével a 'B' döntő 2. helyén végzett.

A 200 méteres vegyes 'B' döntőjében a HÓD Úszó SE fiatal reménysége, Ugrai Panna jól kezdett. 50 méter után másodikként fordult, háton pedig az élre is ugrott, az utolsó százon azonban beelőzték őt, Panna végül a 4. helyen zárt.

4x200 méteres gyorsváltó döntőjében pedig a HSÚVC váltója indult, a Batta Orsolya, Dohányos Annamária, Zaka Maja és Szőke Zita összeállításban, a váltónak Garamvölgyi Csenge is tagja volt. A lányok a 8. helyen fejezték be a 800 méteres távot 8:41.13-as időeredménnyel.

Fotó: Magyar Úszó Szövetség Facebook

Forrás: oldalvonal.hu