Hírek úszóinkról: Ugrai Panna bajnok 100 méter háton

Július 25-én kezdetét vette az Országos Serdülő Bajnokság a győri Aqua Sport Centerben. A vásárhelyi klubok jól szerepeltek, egy arany és két ezüst már zsebben van.

A Hód Úszó SE kiválósága, Ugrai Panna a 100 méteres hátúszás döntőjében nem talált legyőzőre - 1:04,27-es idejével, a hazai Szilágyi Gerda és a szombathelyi Gyűrűs Hanna előtt elcsípte a bajnoki címet.

Szőke Zita, a NICS-HSÚVC versenyzője 26,52-es idővel, a dobogó második fokán végzett 50 méter gyorson - Zita mindösszesen másfél tizeddel maradt el az aranyat érő helytől.

Dohányos Annamária (NICS-HSÚVC) szintén ezüstös úszást produkált 100 méter mellen, 1:12,72-es idővel rukkolt elő. A 100 méteres melldöntőben egyébként is magas volt az egy főre jutó vásárhelyiek száma. Dohányos Annamária mellett Ugrai Panna is A-döntős volt ebben a számban, a 4. helyet szerezte meg 1:13,87-es idővel, valamint Zubelic Anja is döntőbe jutott, a 8. helyet szerezte meg 1:15,73-as időt elérve.

A NICS-HSÚVC részéről 50 méter gyorson Hajagos Adriel is érdekelt volt, 24,36 lett a vége, ami hatodik helyet ért.

Illetve Márki Zalán 200 méter pillén szerzett 7. helyet, 2:09,82-vel.

Csütörtökön a 400 méter gyors, 50 pillangó, 4x200 gyors és 200 vegyes versenyszámokkal folytatódik a győri Serdülő OB.

Forrás: oldalvonal.hu