Hírek úszóinkról: Három arany a Tavaszvárón

Február 24-25 én rendezte a Hód Úszó SE a Tavaszváró úszóversenyt, amelyen több mint 2400 rajtot indított a 405 versenyző. Összesen 26 csapat mérettette meg magát, közülük a Hód Úszó Se a hatodik helyet szerezte meg. Az első az Iron csapata lett, akik több mint hatszáz rajtot indítottak a Gyarmatiban.

A Tavaszváró Kupán a Hód Úszók béka és delfin csoportja összességében jól szerepelt. A 60 indulásból, 45 javítás, 3 alapidő és 12 legjobb időtől való elmaradást teljesítettek a legkisebbek. Ezen a versenyen a békák teljesítménye volt kiegyensúlyozottabb. Említésre méltó Lénárt Imre Bálint 50 méter mellúszás és Hamvas Réka 50 méter mellúszásban elért eredménye, akiknek pontszerző helyet is sikerült elérniük (7. illetve 8. hely).

Csókay Miklós csapatának 68 indulása volt, 48 egyéni csúcs, részidőkkel együtt 52 és 1 alapidő született. 8 éremszerző került ki ebből a csapatból, 3 arany, 4 ezüst és 1 bronz született. Aranyérmet nyert Hollós Fruzsina 50 mellen, Tót Emma 50 mellen és 50 pillangón. Ezüstérmet nyert Hollós Fruzsina 100 és 200 mellen, Tót Emma 100 és 200 mellúszásban és az egy bronz érem Tót Emma nevéhez fűződik 100 pillangóúszásban.

Pontszerző helyen ért célba Pászti Alex és Kérdő Luca 100 pillangón, Tésik Zsófia 100 és 200 háton, Pászti Alex, Kérdő Luca és Keresztúri Fanni 100 mellen, 100 és 200 gyorson Pászti Alex és Hollós Fruzsina, 200 vegyesen Pászti Alex és Hollós Fruzsina, 50 mellen Mag Ákos és Keresztúri Fanni, 200 pillangón Csécs Lili, 50 pillangón Kérdő Luca. „Tanítványaim 8 szintidőt úsztak a korosztályos Országos Bajnokságokra. Tót Emma 3, Hollós Fruzsina 3, Kérdő Luca 1 és Pászti Alex 1 versenyszámban.  Nagyon Büszke vagyok minden tanítványomra, hiszen alapozási időszakban igen szépen teljesítettek.” – értékelte a versenyt Csókay Miklós.