Hírek úszóinkról: 11 érmet hoztak a Hódok a Hóvirág Kupáról

Családias hangulatú versenyen szerepeltek a Hód Úszó SE versenyzői a hétvégén, a Hódmezővásárhelyen rendezett Hóvirág Kupán. Nyolc tanítvánnyal vett részt a versenyen Csókay Miklós. Sokan betegek lettek és le kellett mondani a nevezésüket, de volt, aki betegségből felépülve is versenyzett.

21 rajtból 8 egyéni csúcs, de a részidőkkel együtt 16 egyéni legjobb született, 2 alapidővel. 11 érmet nyertek a Hódok.

4 aranyat hoztak a következő versenyzők: Pászti Alex 100 pillangón, Tésik Zsófia 100 háton, Korsós Katalin 100 gyorson és a 4x50 méteren a leány gyorsváltó volt eredményes: Keresztúry Fanni, Kérdő Luca, Korsós Katalin, Tésik Zsófia összeállításban.

Ezüstöt nyert: Tésik Zsófia 100 pillangón, Korsós Katalin 100 háton és Kérdő Luca 100 mellúszásban.

Bronzot hozott: Pászti Alex 100 hát és gyorson, Keresztúry Fanni 100 mellen és Tésik Zsófi 200 vegyesúszásban.

„Sok ilyen élményszerző versenyre lenne szükség ennek az utánpótlás korosztálynak. A következő hétvégén Országos Diákolimpiára készülünk, majd a Hátgerinc Kupára Kerül sor április 7-én" – mondta Csókay Miklós, a Hódok edzője.

Forrás: Soós Kata, sajtóreferens, Hód Úszó SE